EXKURZE studentů SPŠ stavební Brno, Kudelova 8 na Ústavu TZB FAST VUT v Brně

Ve dnech 10. a 11. 5. 2023 uspořádal Ústav technických zařízení budov exkurzi pro 27 studentů (10. 5.) a 24 studentů (11. 5.) Střední průmyslové školy stavební Brno. Připraveno bylo v laboratoři a dalších učebnách 6 stanovišť s odborným výkladem našich pedagogů a ukázkami ověřování funkce systémů a prvků TZB (ve specializacích vytápění, vzduchotechnika, zdravotechnika – měření tlakových ztrát vyvažovacího ventilu v závislosti na kolísání tlaku otopné vody, distribuce vzduchu a hluk ze vzduchotechnických zařízeních a vyhodnocení komfortu v pobytové zóně, měření a analýzu spalin u zdroje tepla, měření tlaku vody u výtokových armatur, ukázkami vzorků, materiálů a armatur pro zdravotnětechnická zařízení a zařízení v otopných soustavách).Pedagogickým doprovodem studentů SPŠ stavební byla ing. Anita Trenzová, která poděkovala za výborně připravené ukázky fungování systémů a prvků TZB našimi odbornými asistenty. Studenti prokázali zájem o daný obor a ocenili pestrou nabídku odborné exkurze.